Poradňa detského psychológa

Na otazky odpovedá psychologicka.

ARCHÍV: Poradňa uzamknutá

  • rozprávanie

    Dobrý deň,
    Chcela by som sa poradiť. Mám 22 mesačné dvojičky, ktoré vôbec nerozprávajú. Nevedia povedať ani jedno slovo. Je to normálne? Čítame spolu, pozeráme zvieratká a oni stále nič. Chápu všetkému, keď niečo chcú zoberú nás za ruku a ukážu prstom na danú vec, ale nepovedia nič. Neviem či sa im jednoducho nechce, alebo majú problém. ďakujem za odpoveď

    Odpovedá: Mgr. Miroslava Zimányiová

    Deti by mali hovoriť aspoň nejaké slabiky, ktoré by mali nejaký význam, v tomto veku už slová, aspoň dvojslabičné, prípadne aspoň jednoduché vety. Mali by teda produkovať nejaké artikulované zvuky.
    Ak nehovoria naozaj nikdy a nepoužívajú žiadne artikulované slová nikdy, rozhodne konzultujte situáciu s vašou detskou lekárkou a logopedičkou.