Poradňa detského psychológa

Na otazky odpovedá psychologicka.

ARCHÍV: Poradňa uzamknutá

  • Hystericke vteky

    Dobry den,prosim o radu...moj syn ma 4 roky a od mala sme mali problemy s jeho spravanim,ale posledne mesiace je to uz dost caste...hocikedy ked mu nieco vezmem hoc mu vysvetlim preco alebo poviem ze nieco nedostane je to tady...neskutocny zachvat vzteku...snazim sa ho ignorovat ale on casto sa predomna postavi alebo ma chyti za nohu aby som sa nemohla pohybovat a reve a zlosti sa neskutocne..niekedy to nezvladnem a dostane po zadku a poslem ho sa vykricat do izby ale niekedy nepomaha ani ta studena sprcha co mi doporucila v poradni...prosim uz nevlůadzem neviem co s tym...dakujem za radu

    Odpovedá: Mgr. Miroslava Zimányiová

    Dieťa potrebuje, aby sme boli svedkami aj ich hnevu, nielen tých prejavov, ktoré sa nám páčia a sú nám príjemné. Je vhodné dieťaťu povedať, že vnímate, že sa hnevá a že vám to je ľúto, ale že mu napr. tú danú vec dať nemôžte. Môžete mu ponúknuť, že sa môže pritúliť alebo tam len stojte či si sadnite a buďte s ním, hoci sa hnevá. Potrebuje cítiť, že ho ľúbite, aj keď reve, vreští, škrieka...