Poradňa detského psychológa

Na otazky odpovedá psychologicka.

ARCHÍV: Poradňa uzamknutá

  • Nechce piť

    , Autor: gloxinia

    Važená pani magistra, prosím o radu. Moja 16 mesačná dcérka nechce nič piť. Skúšali sme vodu, rôzne čaje, riedené špeciálne džúsiky. Vypije len umelé mliečko, ktoré jej dávame večer, ráno a po obede. Skúšali sme na ňu rôzne "finty" ako položiť tekutinu do jej dosahu, piť s ňou, dokonca sme nakúpili rôzne fľaše s rôznymi typmi cumlíkov a náustkov...Ako ju máme "naučiť" piť, veď je to základný ľudský inštinkt...!

    Odpovedá: Mgr. Miroslava Zimányiová

    Poraďte sa o tom s vašou detskou lekárkou. Možno treba zistiť, či je telesne všetko v poriadku, keď má takú malú potrebu tekutín.