Poradňa detského psychológa

Na otazky odpovedá psychologicka.

ARCHÍV: Poradňa uzamknutá

  • dcéra sa nebojí cudzích ľudí

    dobrý deň,
    je to asi smiešne, ale trápi ma to. Moje dieťa má 9 mediacov a vôbec sa nebojí cudzích ľudí, naopak ich vyhľadáva, chce aby ju nosili na rukách a keď ju chcem zobrať k sebe, tak sa otáča, ignoruje ma alebo sa zakvačí do cudziemu do náručia. Pripadám si akoby som ju týrala a preto nechce ísť ku mne.Je pravda, že z mojím mužom ju nosíme iba minimálne, ale stále sa spolu hráme, rozprávame. Soňa je veselá, stále džavoce a smeje sa. Keď sme doma, tak je všatko v poriadku, problém nastáva, keď sme u susedy alebo u svokrovcov alebo v obchode. Tam sa stáel pýta k druhým ľuďom a mňa nechce!

    Odpovedá: Mgr. Miroslava Zimányiová

    Nebojte sa, neznamená to, že vás nemá dosť rada. Len si užíva ľudí a novinky. Postupne sa to možno zmení, keď sa ešte viac naviaže na vás. (Potom sa jej možno pár rokov len tak ľahko nestrasiete :))