Pediatrická poradňa MUDr. Kataríny Legrand

Na vaše otázky odpovedá MUDr. Katarína Legrand, alias OkiDoki, pediatrička  a mama dvoch dcér. Je autorkou úspešnej knihy Pediatra pre zvedavých rodičov.

  • Dcére vytiahli 4 zúbky

    Dobrý deň prajem dcére na pohotovosti vytrhli 4 zúbky má zápal celú tvár má opuchnutú dávam jej obklady no odmieta ich ..zúbky sú pokazené všetky horné 4 jej včera vytiahli.. unas nás odmietajú zubary prijať keďže nespolupracuje a má len 2 roky termín v KE mám o 2 týždne.. vedeli bi ste mi poradiť čo stým? Ten opuch jej nejde dole

    Odpovedá: MUDr. Katarína Legrant

    Dobrý deň! Dostala antibiotiká od zubára, čo jej trhal tie zuby? Ak tam má opuch, určite jej treba dať, ideálne po CRP z prsta, antibiotickú liečbu - to môže aj Váš obvodný pediater alebo kdekoľvek na pohotovosti. Dovtedy jej určite dajte Ibuprofen v dávke 5-10mg/kg každých 6-8 hodín. Vyplachovať ústa Glimbaxom a repíkom. S pozdravom doki Katka