Pediatrická poradňa MUDr. Kataríny Legrand

Na vaše otázky odpovedá MUDr. Katarína Legrand, alias OkiDoki, pediatrička  a mama dvoch dcér. Je autorkou úspešnej knihy Pediatra pre zvedavých rodičov.

  • Bexsero (meningokoky - koľko dávok?

    Dobrý deň pani doktorka, moji chlapci boli očkovaní dvomi dávkami Bexsero vakcíny proti meningokom. Starší (3,5 r.) bol očkovaný prvýkrát ako 17 mesačný, druhý raz ako 34 mesačný. Mladší (1,5 r.) bol zaočkovaný prvýkrát ako ročný a druhýkrát ako 1,5 ročný. V niektorých prípadoch údajne stačia dve dávky, v iných 3. Je v našom prípade potrebná aj tretia dávka? Ďakujem pekne za odpoveď, K.S.

    Odpovedá: MUDr. Katarína Legrant

    Prajem pekný deň! Obaja Vaši synovia by mali dostať ešte posilňujúcu tretiu dávku a to s odstupom 12-23 mesiacov od druhej dávky. Čiže ten starší niekedy okolo 4. roka života a mladší okolo 3. roka života. Deti, ktoré dostanú prvú dávku Bexsero po dosiahnutí 2. roka života a kedykoľvek neskôr, môžu dostať len dve dávky. S pozdravom doki Katka