Pediatrická poradňa MUDr. Kataríny Legrand

Na vaše otázky odpovedá MUDr. Katarína Legrand, alias OkiDoki, pediatrička  a mama dvoch dcér. Je autorkou úspešnej knihy Pediatra pre zvedavých rodičov.

  • očkovanie meningitída

    Dobrý deň,
    môj syn mal mať teraz preočkovanie na meningitídu treťou dávkou po roku Bexsero , lenže už 2x ho ma odložene kvôli ochoreniu. O týždeň máme ísť na dovolenku, takže preočkovanie nestihneme. Prosím je chránený?
    A moja druhá otázka je ohľadom piatej choroby. Teraz má už týždeň výsev, teploty nemá, sopel, kašeľ tiež nie. Dr povedala, že je to piata choroba a už by mu to malo ustupovať. Vzhľadom na našu dovolenku mám tiež otázku či môže vôbec isť ? Kedy môže ísť vlastne dieťa po piatej chorobe do kolektívu? ďakujem

    Odpovedá: MUDr. Katarína Legrant

    Dobrý deň! Očkovanie proti meningokokom - 3. dávku môžte kľudne odložiť, keď sa vrátite z dovolenky. Čo sa týka piatej choroby, keď sa dieťa vysype, už by nemalo byť infekčné. Takže dovolenku podľa toho, ako sa cíti. S pozdravom doki Katka