Pediatrická poradňa MUDr. Kataríny Legrand

Na vaše otázky odpovedá MUDr. Katarína Legrand, alias OkiDoki, pediatrička  a mama dvoch dcér. Je autorkou úspešnej knihy Pediatra pre zvedavých rodičov.

  • Očkovanie kiahne

    Dobrý deň,
    chcela by som dať syna (3 roky) zaočkovať proti kiahňam. Niekde som však čítala,že po očkovaní sa môže človek vysypať. Ide mi o to,že ak sa syn vysype, či je možné aby preniesol takéto kiahne na niekoho kto ešte kiahne nemal (ja som kiahne nemala). Môžem dostať kiahne po zaočkovani syna? Ďakujem

    Odpovedá: MUDr. Katarína Legrant

    Pekný deň prajem! V princípe to možné je. Avšak, ak Vy ste kiahne ešte neprekonala, je očkovanie proti kiahňam u Vás omnoho dôležitejšie, ako u Vášho syna. Každá žena, ktorá môže otehotnieť a neprekonala kiahne, by mala zvážiť očkovanie proti kiahňam. Vy ste ohrozená touto chorobou viac ako Váš syn, ktorý je vo veku, kedy deti túto infekciu zvládajú najlepšie. S pozdravom doki Katka