Pediatrická poradňa MUDr. Kataríny Legrand

Na vaše otázky odpovedá MUDr. Katarína Legrand, alias OkiDoki, pediatrička  a mama dvoch dcér. Je autorkou úspešnej knihy Pediatra pre zvedavých rodičov.

  • Priznaky po MMR -2tyzdne od ockovania

    , Autor: Hroboňová

    Dobrý deň pani doktorka. Chcem sa opýtať po akej dobe by mali odznieť priznaky po MMR vakcíne. Syn už je po očkovaní 2 týždne a stále ma vysyp po celom tele aj tvári a tiež zdurene uzliny za usami a krkom. Zaroven sa chcem opytat co by pomohlo tieto priznaky zmiernit Je veľmi podráždený a budí sa v noci s plačom a chytá si usi. (Používame fenistil gél q kupeme v hypermangane)
    Ďakujem veľmi pekne.

    Odpovedá: MUDr. Katarína Legrant

    Dobrý deň! Nuž lepšie by boli asi Fenistil kvapky 3xdenne toľko kvapiek, koľko váži kíl. Taktiež dáku podporu vitamínmi - C a B, probiotiká. Ten hypermanagán je super. Možno mu dajte na spánok aj Ibuprofen ako protizápalový liek (5-10 mg/kg na dávku) a na zdurené uzlinky za ušami môžte skúsiť octan. Akby sa mu to zhoršovalo, možno by bolo vhodné konzultovať detského infektológa. Zdá sa, že má reakciu pomerne výraznú. S pozdravom doki Katka