Pediatrická poradňa MUDr. Kataríny Legrand

Na vaše otázky odpovedá MUDr. Katarína Legrand, alias OkiDoki, pediatrička  a mama dvoch dcér. Je autorkou úspešnej knihy Pediatra pre zvedavých rodičov.

  • očkovanie

    Dobrý deň prajem,
    chcela by som sa spýtať, v akom odstupe od zahojenia herpesu na pere je možné ísť na očkovanie? Jedná sa o očkovanie v 13. roku života.
    Dcéra berie od septembra imunoglukan synbio, môže sa dávať aj počas očkovania?

    Ďakujem

    Odpovedá: MUDr. Katarína Legrant

    Dobrý deň! Herpes sa urobí, ak je organizmus vyčerpaný alebo nejakým spsôbom je oslabená imunita. Takže z tohto dôvodu by som tam nechala tak dva týždne odstup - aby bolo dieťa zdravé, tie dva týždne, a potom bolo očkované. Predpokladám, že dostane tetanovku a to je vcelku silná vakcína, tak, nech je fit. Čo sa týka imunoglukánu, nevidím problém v jeho užívaní, vzhľadom k čomukoľek. Je to len výživový doplnok. S pozdravom doki Katka