Pediatrická poradňa MUDr. Kataríny Legrand

Na vaše otázky odpovedá MUDr. Katarína Legrand, alias OkiDoki, pediatrička  a mama dvoch dcér. Je autorkou úspešnej knihy Pediatra pre zvedavých rodičov.

  • Potenie

    Dobrý deň, trápi ma extremne potenie malého 2 roky. V posdate sa poti veľa od narodenia, avšak potil sa aj v zime aj keď nebolo takto teplo.
    Ide o to že som si všimla ze ten pot aj zapácha aj oblečenie mu je citit po pote, je to niečo ako ocot, pri zaspavani je cely mokry, keď sa hra a v autosedacke je to najhoršie.
    Papa klasické jedlo + UM, pije len čistú vodu,
    ma trocha dlhšie vlasy ale nemyslím ze toto je dôvod
    Ja sama mam problém so štítnou žľazou, ale to mu bolo kontrolované minulý rok a všetko vporiadku.
    Naozaj ma to celnom dosť trápi lebo mi to nepríde uplne v pohode už tak malého dieťaťa
    Ďakujem za radu

    Odpovedá: MUDr. Katarína Legrant

    Prajem pekný deň! Ak má ten pot špecifický zápach, možno by bolo vhodné skontrolovať mu moč cestou obvodného pediatra. Avšak by sa hodilo asi to aj celkové vyšetrenie - ideálne asi vrámci prevencie v 3. roku života to skonzultujte s ošetrujúcim pediatrom. S pozdravom doki Katka