Pediatrická poradňa MUDr. Kataríny Legrand

Na vaše otázky odpovedá MUDr. Katarína Legrand, alias OkiDoki, pediatrička  a mama dvoch dcér. Je autorkou úspešnej knihy Pediatra pre zvedavých rodičov.

  • Vracanie po podani zltka

    Dobry den,
    dakujem za Vasu odpoved https://mamaaja.sk/poradne/pediatricka-poradna-mudr-legrant/detske-choroby/otazka-70887.

    Chcem sa este spytat, moze sa jednat o intoleranciu v takomto pripade? Preco bolo prve podanie zltka v poriadku, a opakovane uz s reakciou? Piskoty dcera nedostava bezne, bolo to len raz - kvoli tomu zltku, ale dam si na to pozor, dakujem.

    Odpovedá: MUDr. Katarína Legrant

    Dobrý deň! Ako som písala - neviem, koľko ste prvý krát dali. Možno to bolo malé množstvo - únosné pre Vaše bábätko. A tie ďalšie razy to bolo proste veľa - nad rámec momentálnej tolerancie. Tá sa bude s veľkou pravdepodobnosťou postupne zvyšovať. Žĺtok je skôr záležitosťou funkčnosti pečene a žlčníka, ktoré sa časom zlepšujú. Nemyslím si, že by sa dalo hovoriť o nejakej intolerancii v zmysle ako je napr. intolerancia laktózy. Jednoducho treba tú tukovú záťaž pomaličky postupne navyšovať s prihliadaním k tomu, ako to Vaše dieťa toleruje. S pozdravom doki Katka