Pediatrická poradňa MUDr. Kataríny Legrand

Na vaše otázky odpovedá MUDr. Katarína Legrand, alias OkiDoki, pediatrička  a mama dvoch dcér. Je autorkou úspešnej knihy Pediatra pre zvedavých rodičov.

  • Soplik

    Dobrý deň chcem sa opýtať. Mám 3týždňovu dcérku. Momentálne máme soplik. Je to kolobeh vstane začnem chovať zaspáva potom ma plný nos musím odsať preberie sa dám jej papať zaspí položím ju do postieľky o chvíľu to z nej vyletí samozrejme cez nos musím odsať lebo chrčí zase sa preberie zase chce kojiť a toto dookola. Chcem sa opýtať či je normálne kojiť v takomto prípade doslova stále. Mam obavy aj z toho grckania. Doktor povedal ze ju mam sledovať a pokial nemá teplotu nie je nevyhnutná návšteva.

    Odpovedá: MUDr. Katarína Legrant

    Prajem pekný deň! Noštek treba pravidelne prepláchnuť preparátom z morskej vody, odsať v prípade potreby. Čo sa týka odgrckávania, treba to odsledovať, ako veľa si grcká, či len hneď po jedle alebo aj s odstupom. No ideálne v súčinnosti s Vašim ošetrujúcim lekárom, aby ste si mohli dieťa aj prevážiť - ako si priberá a zhodnotiť ten stav celkovo. A ešte apropo to neustále dojčenie - je to vcelku bežné u veľa novorodencov, že si pýtajú každú chvíľu, no vždy sa k tomu dá lepšie vyjadriť, keď sa vieme o tom zo širšia porozprávať. S pozdravom doki Katka