Pediatrická poradňa MUDr. Kataríny Legrand

Na vaše otázky odpovedá MUDr. Katarína Legrand, alias OkiDoki, pediatrička  a mama dvoch dcér. Je autorkou úspešnej knihy Pediatra pre zvedavých rodičov.

  • Zaplene oci - slnko

    Dobrý deň. Dieťaťu (takmer 2 r) sa po týždni virózy hnačky-vracanie-soplík na 7.deň zapálili očká. Brušné nepríjemnosti už prešli, už len ten soplík a teraz oči. Dala som jej sulphacetamid kvapky a na noc dám tobrex masť. Je to tak prosím OK?

    A hlavná otázka v týchto letných dňoch tak aktuálna : môžeme chodiť von? (Klobúk a okuliare sú celkovo u nás samozrejmosť) - len sa pýtam kvôli tým očiam. Nemôže jej slnko uškodiť?

    Vďaka za odpoveď a príjemné leto Vám želám :-)

    Odpovedá: MUDr. Katarína Legrant

    Prajem pekný deň! Do očí kvapkať očné dezinficiens na preplach aj 5-6xdenne po 2 kv. do oboch očí. A Tobrex masť po preplachu 3xdenne do oka, ktoré malo hnisavý výtok (ak mali obe, tak do oboch). Von ísť môžete, samozrejme, hlavne v tieni a pokrývku hlavy. Skôr by som sa, vzhľadom k infekcii očí, vyhýbala kúpaniu v nejakom jazere. S pozdravom doki Katka