Pediatrická poradňa MUDr. Kataríny Legrand

Na vaše otázky odpovedá MUDr. Katarína Legrand, alias OkiDoki, pediatrička  a mama dvoch dcér. Je autorkou úspešnej knihy Pediatra pre zvedavých rodičov.

  • Mrle

    Dobrý deň prajem, ak liek Vermox nezabral po dvoch davkach, mozem si skusit daj aj tretiu? Brala som tri dni rano a vecer o dva tyzdne to iste a stale sa necitim komfortne. Na 4.ty tyzden si mozem trojdnovu loecbu zopakovat? Dakujem velmi pekne za Váš čas.

    Odpovedá: MUDr. Katarína Legrant

    Dobrý deň! Pri mrliach je liečba nasledovná: Užíje sa jedna tabletka - všetci členovia rodiny, resp. domácnosti. Následne o 2-4 týždne, opäť užije každý člen rodiny jednu tabletku. Ak ste sa liečila len Vy a nie celá rodina, nebude liečba účinná. S pozdravom doki Katka

    https://www.adc.sk/databazy/produkty/spc/vermox-724074.html

    Zoskorlujte si nižšie na dávkovanie a spôsob podávania pri Mrle ľudskej (Enterobius vermicularis).