Pediatrická poradňa MUDr. Kataríny Legrand

Na vaše otázky odpovedá MUDr. Katarína Legrand, alias OkiDoki, pediatrička  a mama dvoch dcér. Je autorkou úspešnej knihy Pediatra pre zvedavých rodičov.

  • Fibrom

    Dobrý deň, 2 ročná sveta ma tvrdé nepohyblive hrce na hlave ktoré sa jej zvacsujjú a zmenšujú. Na usg pan doktor diagnostikovali ze fubeom a druhy ti neskor potvrdil si slovami ze stým môžem súhlasiť. Na internete je fibrom ako kožný vyrástol podobný znamienka. Ako je možné že tvrdú hrcu takto diagnostikuje, boli. Sa veľmi Co to je z čoho vzniká prečo to ma keď my nemáme a aby nemala rakovinu už sim sa úplne zrutila

    Odpovedá: MUDr. Katarína Legrant

    Prajem pekný deň! Môže sa stať, že tam mala nejakú ordeninku alebo ranku a zhojilo sa jej to tak, že sa jej tam spravil z tkaniva fibróm. Mne sa vytvroil fibróm v pooperačnej jazve. Nie je to nič vážne. Jedine, ak to zavadzia alebo tlačí na okolie, tak sa to dá odstrániť. No, kým to neprekáža a vo vlasoch asi ani nie je veľmi vidieť, treba to len sledovať - či to ostane rovnaké alebo sa bude zväčšovať. Vtedy samozrejme treba na to upozorniť pediatra, aby ste šli na kontrolné sono. S pozdravom doki Katka