Psychologická a emočná poradňa - ARCHÍV

Na vaše otázky odpovedá Hrčková & Kundrát - Centrum emočného zdravia a edukácie.

ARCHÍV: Poradňa je uzamknutá

Viac informácií o odborníkoch sa dozviete tu.

  • 9 rocny chlapcek inklinuje k dievcenskym veciam

    , Autor: milkakov

    Dobry den, mozno riesim blbosti, ale chcem sa opytat, moj 9 rocny syn velmi inklinuje k dievcenskym veciam, je taky jemny a citlivy a bavia ho vyslovene zenske veci, zenske temy, kruzky atd, medzi detmi ma viac menej kamosky nie kamosov. Ma rad sperky, vsetko co sa blisti, rad maluje a tvori, vysiva, obdivuje dievcenske oblecenie, hracky, sport ho nezaujima, pacia sa mu zenske celenky, naramky, suknicky, dava si na hlavu deku a hraje sa ze ma dlhe vlasy, takto sa sprava odjakziva, vsetci ma ukludnuju ze ho to prejde, ale zatial ho to drzi, ja uz aj vybuchnem niekedy ze nech to nerobi a nesprava sa tak, vasi mi to a potom mi to je luto samozrejme. Proste sa bojim ci je v poriadku , snazim sa ho motivovat ku chlapcenskym veciam, ale marne, inak je to mudry, rozumny a dobry chalan, ma rad aj chalanske veci, hry na pc, chalanske rozpravky atd. Prosim vas mam sa bat ze bude transexual alebo gay? Dakujem

    Odpovedá: Hrčková & Kundrát

    Dobrý deň, odpoviem vám otázkou, prečo by ste sa mali báť, že bude transsexuál alebo
    gay? Akoby ste automaticky predpokladali, že tak bude nešťastný... Je pravda, že
    v súčasnej dobe to majú u nás takíto ľudia ťažšie, ale tým viac (ak je to pravda) bude
    potrebovať podporných rodičov. Môžeme u seba aj u detí vnímať naše vlastnosti buď ako
    prekliatie alebo ako dar – pretože nevieme zmeniť, že ich máme, môžeme zmeniť len náš
    prístup k nim.
    PhDr. Elena Tomková