Psychologická a emočná poradňa - ARCHÍV

Na vaše otázky odpovedá Hrčková & Kundrát - Centrum emočného zdravia a edukácie.

ARCHÍV: Poradňa je uzamknutá

Viac informácií o odborníkoch sa dozviete tu.

  • Vytrhavanie vlasov u dievcatka

    , Autor: dzuly1

    Dobry den. Co robit ak si moja dcera vytrhava vlasy ? Zacalo to trhanim, sem tam nejaky zjedla. Potom som jej vysvetlovala,ze sa to nepapa atd... znje to smiesne, ale na spanie jej davam ciapku, aby tie vlasy netrhala. Podarilo sa troska jej narastli, ale casom zistila, ze to ide aj cez ciapku a opat sme na zaciatku. Vysvetlujem jej,ze sa to nerobi aj ked ju to upokojuje, ze uz jej vidno plesinku a nevyzera to dobre... skusam vsetko mozne, ale som v zacarovanom kruhu. Cez den si chyta vlasky a upozornim ju prestane, ale stane sa aj cez den sem tam,ze vytrhne. Najcastejsie je to pri zaspavani, zaspava aj hodinu. Prosim poradte ako ju oducit. Som z toho uz zufala. Ma zmysel s 2,5 rocnym dietatom ist k psychologovi ?

    Odpovedá: Hrčková & Kundrát

    Dobrý deň,
    podľa Vášho popísania máte veľkú trpezlivosť. Prejavy dcérky, ktoré uvádzate, nie sú však záležitosťou vedomého vôľového riadenia. Dcérka niečo prežíva, nevie to iným spôsobom spracovať. Určite nechce ani Vás sklamať, nebolo by zdravé, aby ste si cyklicky odovzdávali hnev a pocity viny. Odporúčam vyhľadať odbornú pomoc detského psychológa. Bude pracovať s dcérkou, zhodnotí jej stav, Vás usmerní. S problémom nezostávajte sama. Prajem všetko dobré,
    Alena Hrčková