Psychologická a emočná poradňa - ARCHÍV

Na vaše otázky odpovedá Hrčková & Kundrát - Centrum emočného zdravia a edukácie.

ARCHÍV: Poradňa je uzamknutá

Viac informácií o odborníkoch sa dozviete tu.

  • Neistota

    , Autor: Leeeejinska

    Dobrý deň je to dosť blbá otázka ale mám dosť strach…som užívateľkou hormonálnej antikoncepcie tabletkovej formy ktorú užívam už cez 5 rokov..avšak posledne mám stále strach a strašne sa sledujem že antikoncepcia nebude mat účinok ak keď si dávame pozor priateľ do posvy neejakuluje ale ja mám stále v hlave čo ak by sa to predsa stalo..sme dospely, zabezpečení…avšak dieťa by sme prijali o nejaké dva roky..ja mám z toho strašný strach stále sa testujem…viem aké ma účinky antikoncepcia a ako zabraňuje otehotneniu keďže mi to vysvetlil aj môj gynekológ a je toho na internete hrúza..ale neviem ovplyvniť ten strach mám priateľa ktorý ma v tom uisťuje že som chránená a že si dávame pozor že sa nemám coho báť…_ale neviem premôcť ten strach neviem prestať na to myslieť…

    Odpovedá: Hrčková & Kundrát

    Dobrý deň, píšete o iracionálnom strachu, ktorý odoláva všetkým racionálnym, logickým argumentom. Zrejme teda vychádza z hĺbky, do ktorej ste sa zatiaľ nedostali. Neviem teda ani ja, z čoho pochádza. Chcela by som vás len povzbudiť k jeho preskúmaniu, inak nezmizne. Odpoveď je vo vás, len niekedy potrebujeme odborníka, aby sme sa k nej dopátrali. Ak by sa vám nechcelo priamo, je aj možnosť online sa spojiť so psychológom, psychoterapeutom.
    PhDr. Elena Tomková