• Streptokok v pošve

    Dobrý deň, pri kultiváciu mi bol zistený premnožený streptokok v pošve, keďže som len v 16.tt lekár usúdil, že ATB nie sú potrebné a naordinoval mi Fluomizin a potom Gynimun. Všade čítam, že plod to ohrozuje len pri pôrode a však ak je streptokok aj v moči, je to už nebezpečné. Ja roky trpím chronickými bolesťami močových ciest a mechúra, nejde však o klasický zápal, s tými mám už dlhšie pokoj, vďaka prevencii. Bolo by dobré v tomto prípade vyšetriť aj moč a v prípade prítomnosti streptokoka aj v moči nasadiť antibiotiká? Dakujem

    Dobrý deň,
    v prvom rade nechápem, prečo Vám niekto bral kultiváciu z pošvy. Ak máte problémy, treba ich liečiť (najskôr mykoza) ak nemáte problémy, potom Vám liečba iba rozbije prirodzenú floru v pošve.
    Ak máte problémy s mechúrom, potom samozrejme je vhodné vyšetriť stredný prúd moču a liečiť podľa nálezu.