• Streptokok , porod

    Dobrý večer
    Som momentálne v 35. týždni tehotenstva a trápi ma jedna vec. Na začiatku tehotenstva mi z kultivácie vyšiel Hemolytický streptokok skupiny B. No v tom období som začala mať aj zdravotné problémy, streptokoka mi našli i v hrdle, doktorka obvodná mi nasadila Ospen, taktiež sa liečil aj partner. Gynekológ ma informoval, že streptokok v pošve sa lieči až pri porode.
    K veci- v 34. týždni mi z kultivácie vyšiel streptokok negatívny no a paradoxne, to je moj problém, totiž, bojím sa, aby sa tam za tých 6 týždňov ešte nestihol objaviť nejak, keď tam už raz bol. Zaujímalo by ma, či sa može len tak vytratiť, ak už raz bol prirodzenou súčasťou. Jeho povod riešim aj preto, že od pozitívneho nálezu na začiatku tehotenstva sme s partnerom nemali pohlavný styk, až v týchto dňoch a ja sa bojím, či ho nakoniec nemožem získať od partnera. Kde všade može streptokok byť prítomný a prečo ho niekto má a niekto nie? Imunita, genetika?
    ... ďakujem za odpoveď.

    Dobrý deň,
    streptokok skupiny B nie je hemolytický. Hemolytický je skupiny A a je to beta hemolytický streptokok a nič nerobí, je to bežná súčasť pošvového prostredia. Nestresujte sa nič Vám nehrozí.