• Kozmetika

    Dobrý deň,
    bola som na kozmetike, kozmnetička použila pri čistení na pleť ozón (cca 3 min.) Je nejaké roziko poškodenia plodu?
    Ďakujem pekne za odpoveď.

    Dobrý deň,
    neviem ako sa používa ozón v kozmetike, ale celkovo sa v tehotnosti neodporúča inhalácia (vdychovanie) ozonu, lebo môže mať vplyv na cievy v maternici. Predpokladám však, že takáto krátka expozícia jednorazovo nepredstavuje hrozbu.