Gynekologicko-pôrodnícka poradňa gynekológa Jozefa Záhumenského

Gynekologicko-pôrodnícka poradňa gynekológa Jozefa Záhumenského
19,200 otázok

Na vaše otázky týkajúce sa pôrodníctva a gynekologických  problémov odpovedá  Prof. MUDr. Jozef Záhumenský, Ph.D., MPH., prednosta II. Gynekologicko-pôrodníckej kliniky LFUK a UNB , Fakultná nemocnica Ružinov, Bratislava.

 

Poznámka: Poradne odborníkov nemôžu v plnom rozsahu nahradiť osobnú návštevu lekára či priamu intervenciu odborníka.

Sponzor poradne: Gynekologicko-pôrodnícka poradňa gynekológa Jozefa Záhumenského
 • drobne vyrážky na brušku

  , Autor: Registrovaný používateľ

  Dobrý den prajem, som prvorodička v 25. tyždni tehotenstva a trapia ma drobne vyrážky na brušku, hrozne svrbia, vyhodili sa mi aj na prsiach a na rukach. Navštivila som kožnu lekarku ktora mi predpísala zinkový olej po tomto oleji svrbenie neprestalo mam pocit ze to svbelo ešte viac hrozne mi to pokožku vysušilo, tak som ju navstivila opät a predpisala mi masť 3% BS niejaka dermatolova mast, no vyražky nemiznú. Prosim o radu aku mast by mi mala moja lekarka predpísať aby to konecne zabralo.. alebo čo by ste odporučili na začervenane svrbiace drobne vyražky. vopred Dakujem

  Odpovedá: Prof. MUDr. Jozef Záhumenský, Ph.D., MPH.

  Dobrý deň,
  proti svrbeniu si celkovo možete dať Dithiaden je to v tehotnosti bezpečný liek.
  Takéto drboné vyrážky možu byť naozaj viazané iba na graviditu alebo je to alergia na niečo v prostredí (prací prášok, jedlo, kozmetika), patrí to do oboru kožného lekárstva ako gynekológ Vám viac neporadím.