• Výsledky flowmetrie

    Pán doktor, som 36+1, bábätko je menšie, 2200 g. Doteraz boli prietoky OK, dnes troška zhoršenie. Nález je takýto:
    Pphl, pohyby +, výrazná pohybová aktivita plodu, normohydramnion, placenta post, UmA PI 1,01 MCPA PI 1,3, t.c. CPR 4 pctl.

    O tri dni mám ďalšiu kontrolu, je to postačujúce ? Podľa vás sú aké tieto výsledky ? Je to moc zle ? Bojím sa že by sa mi to v priebehu týchto troch dní mohlo zhoršiť.
    V prípade, že by to nebolo horšie, chceli by vyvolať pôrod po 37+0.

    Ďakujem.

    Dobrý deň,
    samotné hodnoty sú iba málo výpovedné, treba zvážiť všetky okolnosti. Hodnoty sa zadávajú do špeciálnych tabuliek, ktoré vypočítajú riziko ohrozenia plodu a podľa toho sa dáva odporučenie. Na našej klinike máme špeciálne CTG prístroje s počítačovou analýzou, tie nám určia riziko nedostatoku kyslíka a my sa riadime predovšetkým týmto.