• Dojčenie a cholesterol

    Dobrý deň,akoi je to s cholesterolom počas dojčenia, tiež sú bežne zvýšené hodnoty ako počas tehotenstva? Na preventívkr mi vyšiel zvýšený, mám si upraviť stravu inak dostanem lieky, ale naozaj neviem čo vypustit, stravujem sa zdravo. Dojcim rok a 1 mesiac, napriek vekuveku dieťaťa stále dosť intenzívne, menštruácia sa mi ešte nevrátila. Ďakujem

    Dobrý deň,
    cholesterol býva v tehotnosti zvýšený kvôli vysokým hladinám estrogénov, ale aj pri dojčení môže byť zvýšený, čo dokazujú niektoré štúdie, po skončení dojčenia by sa mal vrátiť do normálnych hodnôt. Zvýšenie hladiny však nie je veľmi veľké, skôr sú to hraničné hodnoty.