• Rast plodu v maternici

    Dobrý deň, pán doktor, chcela by som sa opýtať na rast bábätka v maternici. Prvé tehotenstvo mi bol vyvolávaný pôrod kvôli IUGR v 36+6tt a malý sa narodil a mal 2380g. Prietoky aj placenta po histológii boli v poriadku, len na CTG boli decelerácie oziev.
    Kvôli tomu ma teraz sledujú opätovne. Momentálne som 35+6tt. Do 33+1 tt to všetko vychádzalo podľa tabuliek a dnes som bola na premeraní a zas vychádza bábätko menšie.
    Takéto mám zapísané hodnoty v knižke:
    BPD/FOCD 9,1 (alebo tam ta čiarka nemá byť ? Neviem)
    TAD/APD 272
    FL 66
    Placenta FUNDUS
    Hydramnion Normálny
    RI v a.umbilicalis 0,61
    PI 0,93
    SD v a.umbíicalis 2,59
    Hmotnosť 2100g
    Zodpovedá 32+5tt.

    Ďalšiu kontrolu mám 20.9. Netreba skôr? Ja aj manžel nie sme vysokí, narodili sme sa obaja tak, že sme mali pod 3kg. Malý keď sa narodil bol úplne v poriadku. Ale strašne ma to stresuje a aj tak ma upokojovali, že tie odchýlky sú ešte ok a uvidíme neskôr a nemám sa stresovať. Mám aj tehotenský diabetes.držím diétu.

    Čo si o tom myslíte vy ?
    ďakujem

    Dobrý deň,
    podľa napísaných údajov má plod významne menší obvod bruška ako by bolo pre daný gestačný týždeň v norme.
    V prvom rade je potrebné zapátrať či je termín pôrodu stanovený správne. A treba opakovať meranie o 10-14 dní, či sa bude prehlbovať zaostávanie v raste.