• 1% Retinolove serum

    Dobrý deň.
    Som absolútne vystresovaná. To že som tehotná som zistila v 5tt. Do vtedy som v ten mesiac pár krát použila 1% retinolove serum na plet. Dočítala som sa v článkoch že to má negatívny vplyv na vývin plodu. Som zdesená že som o niečom takomto vôbec nevedela.

    Myslíte si že sa mám niečo obávať? Samozrejme sérum letí von oknom.

    Dobrý deň,
    presne na toto je potrebné plánované rodičovstvo a prekoncepčná príprava. Aby nedochádzalo k tehotnostiam pri používaní nebezpečných liekov, tehotenstvo je potrebné plánova´t, a ak nie je plánované, vždy používať bezpečnú spoľahlivú antikoncepciu.
    Retinoidy naozaj majú silný potenciál poškodiť plod, avšak na začiatku tehotnosti plod reaguje tzv. všetko alebo nič, ak a poškodí, tak sa potratí, ak sa nepotratí, nebol poškodený. Treba počkať ako sa situácia bude vyvíjať.