• Užívanie fluomizinu pred pôrodom

    Dobrý deň, chcem sa spýtať som v 38tt a pre nález kultivácie - Streptoccocus, mám od môjho lekára predpísaný Fluomizin, je riziko že v prípade, ak by som sa teraz otvárala žeby to nejak ohrozilo dieťa a ja ho užívam? Obávam sa toho, že ak si každý večer vkladám ten čipok a krčok mám na 1cm - môže to v prípade otvárania by to ohrozilo dieta (vraj v prípade pôrodu má byť 12hodinovy odstup od podania čipku)??? Kontrolu mám koncom týždňa. Ešte ma zaujíma, že ak včera večer som neužila jednu tabletu, nebude vadiť ak užijem zajtra večer (že bude vynechaný jeden deň keď som neužila?)- je to balenie na 6dni a presne poslednú šiestu som si nedala, môžem užiť nasledujúci večer??/. Ďakujem veľmi pekne

    Dobrý deň,
    PROSIM NEUŽÍVAJTE TO!!
    Streptokokus v pošve sa nelieči, rpetože je to bežný komenzál, určite si nič nedávajte. Je to veľká chyba, ak niekto lieči zbytočne streptokoka, ak máte pozitívny ster na streptokoka skupiny B, musíte dostať antibiotiká ale až počas pôrodu.