• Slabšie pohyby

    Dobrý deň prajem som prvorodička v 38tt a asi posledné dni cítim pohyby slabšie.Keď ich začnem počítať tak vždy ich býva 8-15 za dve hodiny. Na dotyk bývajú pohyby silnejšie ale inak sa musím sustrediť alebo pozerať na bruško aby som vedela že sú. Poradňu mám v piatok. Sú slabšie pohyby spôsobené v týchto týždňoch nedostatkom priestoru a je hlavné že aspoň nejaký počet ich je (je nejaká norma pre vás lekárov kedy treba prísť koľko pohybov by malo byť?) a stačí počkať do poradne alebo je potrebné kontaktovať lekára skôr?
    Ďakujem

    Dobrý deň,
    to je ťažká odpoveď, ale ak pohyby jasne cítite, hoci slabšie, tak nie je dôvod na okamžitú paniku. Zníženie pohybov však môže znamenať aj známky nedostatočnej funkcie placenty, kedy plod šetrí energiou. Preto o tom informujte lekára, ktorý na kontrole spraví potrebné vyšetrenia.