• Je este nadej ze babo zije??

    Dobry den vcera som isla na krv lekarovi a na ultrazvuku som videla ako malinkemu keby nebije srdiecko ???? ???? bola som 12tt .Potom ma poslal specialistom este nech oni skontroluju potvrdili, neviem preco sa to tak stava. Nefajcim nepijem proste zdravo zijem a maternicu a vajecniky mam pohode. Tak ma poslali na kyteraz az 26.8 , ale bojim sa co ked za ten tyzden dostanem infekciu alebo sepsu??? Nevim ci mam ist niekomu inemu tento tyzden alebo na urgetni prijem. Co je lepsie celkova anestezia alebo spiral??alebo mam ist este raz pondelok na ultrazvuk co ked babo je vlastne pohode a ultrazvuk sa moze niekedy mylit?? Ako ucitim ze babu zacalo srdiecko bit?dakujem

    Dobrý deň,
    u nás v Ružinove riešime takéto gravidity tabletkami a bolo by dobré ak sa chcete vyhnúť kyretáži, ktorá je potenciálne riziková si túto liečbu vyžiadať. Na Slovensku platí odporučený postup ministerstva, že žena má právo na liekové ukončenie tehotnosti pri samovoľnom odumretí plodu.
    Plod odumre asi v 20% gravidít, najčastejšia príčina je genetika, náhodne sa nestretla zdravá spermia so zdravým vajíčkom.