• Nízke ozvy srdiečka

    Dobrý deň, po potvrdeni gravidity po ivf som v 6 tt mala potvrdenu akciu srdiečka - 110 úderov/ min.
    Na kontrole 8+0 mal plod veľkosť 15 mm (čo zevraj zodpovedá času), no ozvy boli o dosť pomalšie. Presne číslo neviem. Pani doktorke sa to nepáčilo, nasadila mi fraxiparin. Čítala som že to môže spôsobiť skorý potrat, ale aj to že to môže byt len dočasné.
    Je možnosť že v takomto skorom štádiu to bolo napríklad spôsobené ultrazvukom alebo podobne ?

    Dobrý deň,
    púšťanie dopplerovského ultrazvuku a sledovanie oziev pred 10. týždňom tehotnosti je vysoko rizikové a odborné spoločnosti to neodporúčajú. Nikdy som nepočul o liečbe fraxiparine v tejto indikácií a celý postup mi príde neuveriteľný.