• Hluk v tehotenstve a progesteron

    Chcem s opýtať musela som dnes prejsť popri robotníkov, ktorý práve vŕtali. Asi priklepovovou vŕtačkou (105dcb) . Prešla som pri nich a potom ešte asi cca 2 minútky v tom hluku stala. Som v 8 mesiaci je možné že sa niečo bábätku stalo? Mám veľký strach aby neohluchlo v brusku.

    Snažím sa hluku vyhýbať ale tomu som sa nemohla vyhnúť musela som okolo nich prejsť a nevedela som kedy prestanú vŕtať.

    Ešte otázočka, ohľadom progestanelle vkladaním do posvy, ak sa sem tam objaví pálenie počas dňa. je to v poriadku či sa jedna o nejakú alergickú reakciu? A ak by bola alergick reakcia je nebezpečná pre bábätko v brusku alebo ide iba o môj nepríjemný pocit?

    Vopred dakujem za odpoved.

    Dobrý deň,
    bežný hluk aj zo stavby alebo z letiska pri jednorázovej expozícii sluch plodu neovplyvní.
    Nad druhú otázku je ťažko odpoveda´t, ale asi sa nejedná o alergiu, lebo to by boli príznaky viac intenzívne, plod nie je ohrozený.