• Váha plodu

    Dobrý deň, chcem sa vás opýtať na mierky a váhu nameranú dnes u doktorky. BPD 62mm, HC 239mm, AC 209mm, FL 48mm, EFW 846g …no lenže za týmto som si našla v správe v zátvorke 46. percentil, čo to presne ten percentil znamená a je táto váha bábätka na 25+5tt v poriadku?

    Dobrý deň,
    percentil znamená, že štatisticky až 46% plodov váži rovnako alebo menej ako sú namerané hodnoty. Za varovný je považovaný 10. percentil a za vážny stav považujeme 1.percentil, teda u vás sú hodnoty z tohto hľadiska v norme.