• Prietoky

    Dobrý deň, som v 38tyzdni 37+4 a pán Doktor mi povedal ze sú zlé prietoky RI 0,68
    AFI 11
    FHR 126
    maličký ma 2615g a predpísal mi oxyphilin.
    Je to až také vážne? Ďakujem za odpoveď

    Dobrý deň,
    z týchto údajov môžem iba orientačne niečo posúdiť, lebo nemám podrobné miery plodu. Váha plodu je na dolnej hranici normy (10. percentil), rovnako aj prietoky sú na hranici normy (95. percentil). V tomto prípade stačí opakované meranie o 14 dní. Oxyphilin je slovenský folklór, nikde na svete sa pri poruche prietokov nepodáva, je to taká naša stará tradícia, ale nebojte sa neškodí to, hoci to absolútne neúčinkuje.