• Otázka

    Dobrý deň pán doktor,

    ja by som sa chcela opýtať.. už cca týždeň som otvorená na 4cm, momentálne možno aj viac neviem, nemám žiadne bolesti ani kontrakcie, pociťujem len tvrdnutia brucha, ale chcela som sa opýtať či je ešte bezpečný sex v tomto štádiu pri otvorení na 4cm, alebo sa tomu už radšej vyhnúť. Momentálne som 37+1. A ešte pre istotu, myslite že by to mohlo už vyvolať pôrod? Dakujem za radu a odpoved, prajem Vám ešte pekny deň :))

    Dobrý deň,
    pri takto pokročilom náleze si viem predstaviť, že by vaginálny pohlavný styk už mohol spustiť pôrodnú činnosť, alebo viesť k predčasnému odtoku plodovej vody. Závisí však aj na tom, nakoľko je skrátený krčok a či je napätý vak blán. Pôrod v 37+1, ak sa spustí takto prirodzene už nepredstavuje pre dieťa nejaké vážne riziko.