• Užívanie magnézia do pôrodu

    Dobrý deň, od 35tt som mala nariadený kľudový režim,aby som predčasne neporodila (malý je strašne nízko a skrátený kŕčok) a zvýšenú dávku magnezia, s tým že po ukončení 37tt mám magnézium vysadiť. V 37tt som bola po prvej poradni v pôrodnici hneď hospitalizovaná pre zvýšený tlak,aby vylúčili preeklampsiu, tu mi nepotvrdili...avšak magnézium mi kazali brať ďalej, nemám ho vysádzať. Je to správne?Lebo všade čítam že od 37tt sa má vysadiť, tak ako mi to kázala aj moja gynekologička.

    Dobrý deň,
    kľudový režim naozaj nepredlžuje graviditu. Magnézium tiež nepredlžuje graviditu. Ak nemáte preeklampsiu, neviem, prečo by ste mali brať magnézium. Myslím, že ho môžete kľudne vysadiť.