• Tripple test

    , Autor: Vanis

    Dobrý deň pán Doktor prosím vás mam 20 rokov nedávno mi volala sestrička ohľadom tripple testov vyšlo 1:240 mam sa báť ? Alebo sa to dá ešte nejako vysvetliť ? Nesedí mi týždeň tehotenstva podľa poslednej menštruácie môže to byt aj tým ? Navyše mam nadváhu mam nejakých 165cm a 80kg z rodiny nemáme nikto žiadne genetické vady preto som z toho dosť nesvoja nie sú tie hodnoty príliš vysoké na môj vek ? Ďakujem vopred za opoveď.

    Dobrý deň,
    znamená to, že z 240 žien s Vašimi výsledkami má 239 zdravé dieťa a jedno má genetické postihnutie, takže šanca je malá. Termín pôrodu je potrebné jednoznačne stanovi´t podľa prvého ultrazvuku v prvom trimestri, ale to by snáď už mal Váš gynekológ vedieť.
    Tento výsledok je hraničný, môžete sa rozhodnúť, buď budete s výsledkom spokojná, lebo riziko je pomerne malé, alebo si zaplatíte niektorý krvný genetický test, ktorý riziko upresní, alebo pôjdete na odber plodovej vody, čo je definítvny výsledok, ktorý vylúči diagnozu.