• choroba v tehotenstve

    , Autor: madelein

    dobry den prajem, som v 24 týždňi tehotenstva, syn mal zapalene oci/usi a chytila som to od neho, este minulý utorok. najprv bolesť hrdla, následne to prešlo do kašľa, 1 deň ma bolelo ucho. necítim sa byť stále fit, už 2. týždeň, u dr. som bola 4x, eobila mi crp, kontrolné crp, stále sa to hýbe od 24 , naposledy dnes 18. dnes mi už urobila výtery, predpísala mi antibiotiká s tým že nechá na mne či začnem užívať… mozem pockat na vysledky vyteru do pondelka alebo si ich nasadiť. nic ma neboli, aj dychanie mam ciste, avsak ten kasel je velmi neprijemny, dusivy, az ma napina. neviem ci mam zacat uzivat atb ( augmentin) alebo pockat… v pondelok to uz bude 3. tyzden, a bojim sa uz o maleho, ci mu tolko kasla neublíži. neviem co robit, myslite ze si mam nasadiť atb ajked nemam vysoke crp avsak tento stav sa nezlepsuje? dakujem za odpoved

    Dobrý deň,
    na toto Vám môžem napísať iba, že augmentin je v tehotnosti bezpečný. Podľa CRP mi príde pravdepodobnejšia viróza než baktériová infekcia, ale aj na virusový zápal môžu nasadnúť baktérie. O liečbe musí rozhodnúť všeobecný lekár alebo špecialista ORL alebo pneumolog.