• Tlak uplne dole v podbrusku

    Dobry den,pan profesor,som v konciacom 26 tt a od vcera citim tlak v podbrusku,najma pri chodzi,tak ako je mocovy mechur zhruba. Ked lezim alebo sedim sa to zlepsi alebo prejde. Od vcerajsku sa to o nieco zlepsilo,neni to take intenzivne ale stale to pocitujem. Babatko kopka tiez nizsie nez som bola zvyknuta, zhruba v casti kde citim ten tlak.Na ppradni som bola pred 2 tyzdnami a vsetko bolo v ppriadku. Moze to byt zmenou polohy babatka alebo to moze signalizovat problem s krckom maternice? Dakujem za radu

    Dobrý deň,
    bez vyšetrenia sa nedá zistiť, či sa naozaj nejedná o hroziaci predčasný pôrod, väčšinou však takéto pocity tehotné udávajú často a bez zmeny na krčku maternice. Navštívte Vášho gynekológa, nech spraví cervikometriu, podľa toho sa zhodnotí riziko predčasného pôrodu.