• Termin porodu

    , Autor: Asti

    Dobry den, chcem sa opytat na nezrovnalost v terminoch porodu. Posledna menzes bola 9.12. cykly mavam 33 az 35dni, ovulacia bola urcite az po vianociach. Podla usg u mojej gyn mam termin 20.9., podla usg u odbornika 15.9. a podla najnovsieho sona teraz v 30tt dokonca 9.9. Cize v 31tt babatko vazilo odhadom 2kg a vsetky parametre, dlzky kosti a podobne, zodpovedali cca 33tt. Je to chlapcek a ma byt po kom urasteny. prvy syn sa narodil 37+4 s vahou 3350g a 50cm. Viem ze hmotnost je len odhad, ale co rozmery, je to podla Vas v ramci nejakeho prirodzeneho rozptylu alebo skratka cakame valibuka... Dakujem

    Dobrý deň,
    ak Vám náhodou niekto na základe ultrazvuku v 30. týždni zmenil dátum pôrodu, tak to nie je odborník.
    Jediný presný dátum pôrodu sa dá stanoviť ultrazvukom do 13. týždňa tehotnosti. Po tomto termíne už začínajú plody rásť rôzne a ich veľkosť už nie je presným ukazateľom ich veku. Takže jediný presný termín pôrodu máte určený od Vašej lekárky, ak Vám robila utrazvuk v prvom trimestri. Potom to už nie je presné ani sa to nesmie brať do úvahy.