• Tehotenstvo

    , Autor: simik1903

    Dobrý vecer pan doktor, som momentalne v 26tt, posledné dni však pociťujem diskomfort v pošve , doslova by som to popísala, ako keby tam mám zle zavedený tampón, co samozrejme nemám, ale stresuje ma to. Krčok som mala v 15tt - 49mm, v 18tt - 39mm , v 22tt - 33mm. Zial tieto hodnkty mi merali len na pohotovosti, kvoli silnému tvrdnutiu bruška. Beriem magnezium, brusko tvrdne uz síce menej, ale teraz ma trápi ten divný pocit. Neviem, ci to je tym, ze sa zvacsuje maternica alebo moze sa takto prejaviť otváranie sa? Môj doktor ma kontroloval len palpačne, krčok mi nemeral ešte ani raz, pritom na pohotovosti mi povedali, ze by mal, lebo je tam určité skracovanie. Mala by som kvôli tomu nekomfortu vyhladať pohotovosť? Vopred ďakujem za odpoveď.

    Dobrý deň,
    s takýmto pocitom som sa nestretol, takže bez vyšetrenia nedokážem posúdiť, čo je jeho príčinou. Ale ženy, ktoré potratili, neudávali tento pocit cudzieho telesa v pošve.
    Krčok 33 mm je však normálna dlžka. Navštívte svojho gynekológa, nech Vás vyšetrí.