• Časté bolesti v podbrusku

    , Autor: LenkaR

    Dobrý večer p. Doktor ,
    Som v 6 TT, ja mam už asi dva týždne každý deň v kuse bolesti v podbrušku.. niekedy sú tak silné, ako keď začínajú pôrodné kontrakcie ... tie bolesti mi bijú až do chrbtice ... je to normálne?
    Ja mam za sebou už 4 pôrody, ale takto som sa necítila ani pri jednom tehotenstve ...
    Môže to znamenať napríklad aj zacinajuci sa potrat ???
    Špinenie nemám, iba také do žltá občas...
    Ďakujem vopred za vašu odpoveď.

    Dobrý deň,
    takéto bolesti nie sú normálne, krčovité bolesti v podbruší naozaj môžu znamenať, že sa telo chce plodu zbaviť, pokiaĺ nekrvácate, tak sa nejedná o bežiaci potrat. Treba počkať ako to dopadne, potrat sa nedá zvrátiť, lebo väčšinou sa jedná o poškodený plod.