• Pes equinovarus?

    Dobrý deň,pán doktor.
    Bola som na USG vyšetrenie v 20. týždni a všetko bolo v poriadku, až nakoniec mi pani doktorka povedala, že sa jej zdá, ako keby malo bábätko jednu nohu trošku vytocenu, vraj to môže byť polohou. Keď som sa pýtala, či je to vrodená vývojová chyba, povedala, že nie,že sa to môže upraviť aj samé a ak nie, tak sa s tým cvičí. Vraj to nie je úplne vytočené. Do knižky mi napísala naznačené vbocenie pravého chodidla. Doma som si ale dosť prečítala o pes equinovarus a teraz sa bojím. Stalo sa vám už, že ste niečo podobné videli a dieťa sa narodilo v poriadku? Ďakujem.

    Dobrý deň,
    áno stáva sa to často, že nožička plodu je pri ultrazvuku vytočená dovnútra a potom pri narodení je už v poriadku. Okrem toho tento stav má viacero stupňov a veľká väčšina sa vyrieši cvičením úplne bez následkov.