Gynekologicko-pôrodnícka poradňa gynekológa Jozefa Záhumenského

Gynekologicko-pôrodnícka poradňa gynekológa Jozefa Záhumenského
17,438 otázok

Na vaše otázky týkajúce sa pôrodníctva a gynekologických  problémov odpovedá  Prof. MUDr. Jozef Záhumenský, Ph.D., MPH., prednosta II. Gynekologicko-pôrodníckej kliniky LFUK a UNB , Fakultná nemocnica Ružinov, Bratislava.

 

Poznámka: Poradne odborníkov nemôžu v plnom rozsahu nahradiť osobnú návštevu lekára či priamu intervenciu odborníka.

Sponzor poradne: Gynekologicko-pôrodnícka poradňa gynekológa Jozefa Záhumenského
 • Mykóza

  , Autor: Luckatsc

  Dobrý deň pán doktor.Chcela by som sa opýtať na nejakú úľavu od svrbenia v pošve a okolo.Liečila som sa polygynaxom,aj macmirorom a počas toho ako som brala tabletky vždy bolo dobre.No ako náhle som ich prestala brať tak prešli dva dni a problem sa znova vrátil.Neviete mi poradiť niečo čo mi prinesie pocit úľavy do ďalšej kontroly? Najlepšie niečo voľnopredajné.Celé tehotenstvo ma trápi tento problém a potrebujem niečo čo si môžem dať keď to príde,pretože kôli svrbeniu nedokážem v noci spať.Som 29tt.Ďakujem

Podobné otázky

 • Žltý výtok bez akýchkoľvek iných príznakov v 19tt.

  , Autor: Lenik1999

  Dobrý deň prajem, už dlhšiu dobu ( cca 3 týždne) ma trápi žltý, žlto biely výtok. Iné príznaky nemám. Nič ma nesvrbi, nepáli. Bola som aj u gynekologicky, mykoza sa nepotvrdila. Viete co by mohlo byt dôvodom?. Ďakujem za informácie.

  Odpovedá: Prof. MUDr. Jozef Záhumenský, Ph.D., MPH.

  Dobrý deň,
  môže ísť o bežný tehotenský výtok, ktorý je spôsobený nadmernou stimuláciou pošvy tehotenskými hormónmi. Ak lekárka nenašla iné známky zápalu, nie je potrebné to riešiť.

 • Kŕčok maternice

  , Autor: Peťa0104

  Dobrý deň,
  rada by som sa opýtala. Som v 26tt. Na kontrole mi pani dr merala kŕčok. Má 3,35 CM. Povedala mi, že ak klesne pod 3cm pôjdem na hospitalizáciu. Nie je to veľmi prisne? Pri prvej dcérke som v 30tt mala kŕčok 2cm a mala som kludovy režim a liečbu doma. Dr mi povedala, že sa mám šetriť , mať kludovy režim. Pri skoro 3 ročnej dcérke nie je možné mať prísny kludovy režim. Je potrebné pri takej dĺžke krčka mať prísny kludovy režim? Je to také zle? Ostatné parametre sú všetky v poriadku. Kŕčok je tvrdy..... Je potrebné vylúčiť aj pohlavný styk? Uškodit môže aj samotný orgazmus pri inom vyvrcholení ako je pohlavným stykom? Ešte posledná otázka. Mám časté svrbenie v tomto tehotenstve, brala som už aj clotrimazol aj macmiror, teraz beriem fluomizin a masť fungicidin. Môže aj práve toto svrbenie skracovať kŕčok maternice?
  Ďakujem za informácie
  Peta

  Odpovedá: Prof. MUDr. Jozef Záhumenský, Ph.D., MPH.

  Dobrý deň,
  hospitalizácia neznižuje riziko predčasného pôrodu ani u žien, ktorým naozaj hrozí.
  Hranica, kedy je potrebné niečo robiť je 25 mm, merané ultrazvukom - vaginálnou sondou. Ak by ste mala kratší krčok, tak sa podáva vaginálne progesteron, ale hospitalizácia nie je vždy nutná. Pohlavný styk ani orgazmus neškodí. Rovnako ani vaginálna mykoza nespôsobuje zmeny nálezu na krčku.

 • Bolesti v pošve počas tehotenstva

  , Autor: sekanka

  Dobrý deň, mám taký problém, že už ma druhý deň pobolieva vnútri v pošve. Som v 21 tt. Pohlavný styk som od zistenia otehotnenia nemala, čiže nemyslím, že by to bola nejaká mykóza. Mám síce biely výtok, ale ten som mala od začitaku tehotenstva a nepáli ani nesvrbí. Je to skôr bolesť, akoby som tam mala nejaké teleso a zavadzalo mi. Krvácanie zatiaľ nemám, ale obávam sa, či to nie je niečo s krčkom maternice. Ďakujem veľmi za odpoveď.

 • Zapal a Streptoccocus agalactiae

  , Autor: Registrovaný používateľ

  Dobrý deň. Chcela by som sa opýtať čo znamená krčok mediosakrálne orientovaný, 25-30mm, vonk. branka pre špic prsta. Som v 38tt. A ešte mala som pozitivny Streptoccocus agalactiae v 36tt, momentalne mam zapal na ktory som dostala Candibene, takže pošva je velmi bolestiva- pri vyšetreni. Bude to mat nejeký vplyv na pôrod? Dakujem

  Odpovedá: Prof. MUDr. Jozef Záhumenský, Ph.D., MPH.

  Dobrý deň,
  v 38. týždni je to normálny nález, ešte sa porod nechystá, Streptokok nerobí zápal, a candibene lieči mykozu. Mykoza na porod vplyv nemá a kvoli streptokoku dostanete pri porode antibiotiká.

 • Vytok

  , Autor: janituska

  Dobry chcem sa spytat som v 15tt a mam taky bieli a hustejsi vytok neni to nejake riziko lebo mi povedali ze je to normalne.Dakujem