• skrátený krčok?

    Zdravím , chcela by som sa opýtať či je tento nález v 27tt v poriadku.
    Dlžka hrdla 1,5članku prsta
    cervix 32mm .
    A čo vlastne znamená to “článku prsta”
    Ide o skráteny krčok? Ďakujem

    Dobrý deň,
    občas sa aj ja stretnem s takýmto milým názvoslovím, ako že články prsta, neviem či je to odvodené z angličtiny "palec" alebo čo, pretože u nás sa normálne používa metrická sústava, takže aj pri vaginálnom vyšetrení píšeme dlžku krčka v centimetroch. Musím niekde zistiť prevodový systém z "článkov prsta" na centimetre, ale ani google mi ho nenašiel.
    Pre Vás podstatný údaj je dĺžka v mm - ak bol krčok meraný vaginálnou sondou ultrazvukom, tak 32 mm je normálna dĺžka a je to v poriadku.