Gynekologicko-pôrodnícka poradňa gynekológa Jozefa Záhumenského

Gynekologicko-pôrodnícka poradňa gynekológa Jozefa Záhumenského
18,182 otázok

Na vaše otázky týkajúce sa pôrodníctva a gynekologických  problémov odpovedá  Prof. MUDr. Jozef Záhumenský, Ph.D., MPH., prednosta II. Gynekologicko-pôrodníckej kliniky LFUK a UNB , Fakultná nemocnica Ružinov, Bratislava.

 

Poznámka: Poradne odborníkov nemôžu v plnom rozsahu nahradiť osobnú návštevu lekára či priamu intervenciu odborníka.

Sponzor poradne: Gynekologicko-pôrodnícka poradňa gynekológa Jozefa Záhumenského
 • železo a euthyrox - súvisiace linky na železo a lesbicizmus :-)

  , Autor: lenkah

  Dobrý deň,
  link na hodnotu hemoglobínu:
  http://vnimavetehotenstvo.sk/nedostatok-zeleza-v-tehotenstve-je-prirodzeny/#more
  http://nordicpharma.kontura.cz/tiskove_materialy/captafer_tehotne_A5_SK.pdf
  http://najmama.aktuality.sk/clanok/226238/anemia-v-tehotenstve-ohrozuje-dieta/

  Z uvedeného sa domnievam, že podávanie železa neuškodí, ale pri hodnote 109 to podľa mňa nie je nutné, možno mi to dali preventívne, lebo vedia, že pôrodom sa situácia zhoršuje, tak aby predišli komplikáciám.

  link na euthyrox a lesbicizmus:
  http://koktail.pravda.sk/lieky-na-stitnu-zlazu-zdroj-homosexuality-fkp-/sk_kzdravie.asp?c=A041207_090058_sk_kzdravie_p11

  Netvrdím, že to je pravda, ale našla som to a zhodou okolností v novinách, čo sa volajú pravda :-)
  Ďakujem
  Lenka

  Odpovedá: Prof. MUDr. Jozef Záhumenský, Ph.D., MPH.

  Dobrý deň,
  uvedené laické informácie samozrejme nie sú relevantné a nijako by nemali ovplyvňovať užívanie predpísanej liečby, je to strašná chyba internetu, že obsahuje necenzurované informácie a vlastne každý laik a prípadne i psychopat može napísať na internet stránky, ktoré vzbudia v niektorých ľuďoch doveru. Hodnota 109 je už pod hranicou anémie ale je samozrejme vecou Vášho prístupu či budete niečo užívať alebo nie. Štúdiu z Pravdy som nenašiel, vyhľadal som si články spomínaného autora (prof. Ellis) a zistil som, že podľa jeho prác homosexuálni muži majú menej často krvnú skupinu A a homosexuálne ženy majú viac často krvnú skupinu A a nemajú žiadny rozdiel vo farbe vlasov a očí. A že ženy, ktoré pravideľne navštevujú kostol majú rovnakú šancu mať syna homosexuála a dcéru lesbičku ako ženy ktoré do kostola nechodia. O účinku tyroxínu žiadnu štúdiu nepublikoval, to si zrejme páni z pravdy neoverili a prebrali to z nejakého pofidérneho časopisu. A už sa nájde niekto, kto bude mať radšej dieťa kreténa, len aby nemal lesbičku.