• lieky v tehotenstve

    Dobrý deň p. doktor, mala som mykozu, používala som canesten krém, trošku mi to ustúpilo, ale nie celkom, tak som naštívila môjho gynekológa. Na preliečenie mi dal 1 tabletku Fluco Sandoz 150 mg. Ešte mi zistil na vaječníku nejaký neidentifikovatelný nález. Zobral mi krv na hormóny. Tie som mala v poriadku a oznámil mi, že som tehotná. Okrem toho mám 8 mm myóm. Chcela by som sa spýtať či krém a tabletka nemohla ublížiť bábätku? Taktiež nález na vaječníku a myóm či nemôže ohrozovať tehotenstvo? Ďakujem za odpoveď.

    Dobrý deň,
    fluconazol by sa v tehotnosti nemal brať, lebo nie je otestovaný, ale nie je ani považovaný za škodlivý. Neidentifikovateľný nález na vaječníku je nejaký nezmysel a 8 mm myom by som pacientke ani nehovoril, lebo takto malý nález nemá žiadny význam.