• Placent III stupna

    Dobry den,
    Dnes na poradni v 35tt my bola odporucena poradna v nemocnici z dovodu stupna zrelosti placenty III stupna a hranicneho mnozstva plodovej vody. Moja gynekologicka odporuca vysetrenie dopplerom mozg.ciev a CTG . Viete my priblizne povedat co to znamena pre babo? Pohyby citim trosku pomenej ale to je mozno aj tym ze dietatko rastie. Mozme ocakavat dake poskodenie ci ide len o beznu kontrolu ci placenta plni vyzivovaciu fungkciu. Dieta v raste nezaostava a kontrola spred 2 tyzdnov bola v poraidku. Pupocnik je tiez okik. Priemerna vaha bola cca.1300 gr.v 30 tt. Tak isto sa jej nepozdava CRP ktore je 29. Dakujem za odpoved

    Dobrý deň,
    zrelosť III. stupňa je v 35. týždni už normálna, množstvo plodovej vody je veľmi subjektívny parameter.
    Prietoky CTG sú bežné vyšetrenia, nič to neznamená, iba sa zistí, či má plod dostatok kyslíka. Ak plod neozaostáva v raste, tak sa nemusíte stresovať.