• Dobrý deň !

    Chcela by som sa opýtať,aké možné vyšetrenia existuju po potratoch.. totiž ja som potratila 3krát..všetko zamlknuté potraty v 16tom týždni,v 8 týždni a 7 týždni... po druhom potrate mii potvrdili na hematologii trombofílny stav a antifosfolipidový syndrom.. ked som otehotnela tretíkrat pichala som si injekcie cleaxan0,2 plus tabletky anopyrin a dalšie vitamíny..ale zas som potratila..mam za sebou endokrinologiu plus genetiku,to dopadlo dobre.. plus stery na chlamydie,mykoplazmy a ueroplazmy,aj to som mala negatívne..na nete som našla aj imunologické vyšetrenie plus spermiogram pre manžela.už sme aj objednaní,ale ten spermiogram neviem či ho ma manžel absolvovať,lebo s otehotnením nemam problém.
    dočítala som sa že v zahraničí ako napriklad Praha su zdravotné strediska,kde existuju ovela viac vyšetrení,respektíve podrobnejšie.. preto zhanam informacie či nahodou neviete z hematologie robia v zahraničí dalšie vyšetrenia???tu na slovensku robia iba na trombofílny stav a syndrom lepivých doštičiek..z imunologie som našla,to aj uvažujem,ale ešte by som chcela hlavne tu hematologiu...
    Ďakujem veľmi pekne za informacie..

    Dobrý deň,
    tzv. habituálne (opakované) potrácanie je veľmi zložitá medicínska problematika. V Prahe existuje na to špecializovaná poradňa v nemocnici Motol.
    Spermiogram je podľa mňa zbytočné vyšetrenie.
    Osobne si myslím, že by ste mala užívať nízkomolekulárny heparín ešte pred otehotnením a kortikoidy k tomu gestagény.
    Ak by to nevyšlo, vhodné je genetické vyšetrenie potrateného plodu.