• brucho

    Dobrý deň, ja by som sa chcela spýtať že ako veľmi je nebezpečné tvrdnutie brucha, hrozí iba predčasný pôrod alebo sa môže niečo stať aj bábätku v brušku. Som v 28 tt a už niekoľko týždňov mi tvrdne brucho, doktorka mi dala magnézium, len mám pocit že mi vôbec nepomáha, aj mi vravela že ak tvrdnutie neustúpi mám prísť do nemocnice ale ja mám ešte jedno dieťatko kôli ktorému si nemôžem dovoliť ísť do nemocnice, tak to doma naťahujem koľko sa dá. To tvrdnutie nie je že na chvíľu ma to chytí, ono keď ma chytí tak nepustí iba ak si ľahnem ale čo z toho, keď sa postavím je tvrdé a strašne bolí opäť, už keď ma veľmi bolí a neviem ani chodiť tak si ľahnem, no pri dvojročnom dieťatku sa to nie vždy dá.Pri prvom tehotenstve som nič také nepoznala, ale teraz katastrofa, ak by som aj šla do nemocnice tak ako by mi tam pomohli? Kým tam budem ležať bude všetko ok ale keď odídem bude všetko po starom. A aby som nezabudla dodať nerobím doma už takmer nič z čoho by mi mohlo tvrdnuť, pomaly ani najesť sa nemôžem ísť a po pár krokoch je to tu.

    ďakujem pekne

    Dobrý deň,
    liečbou na tieto kontrakcie je hlavne kľudový režim. Ak sa nemení nález na čípku, tak by nemalo nič hroziť, ale žiaľ predčasný porod je nevyspytateľná záležitosť a nedá sa garantovať, že sa nález náhle zmení a predčasne neporodíte. Iné riziká nehrozia.